10 soovitust atraktiivse CV koostamiseks

Kui mõtted keerlevad uue töökoha ümber ja CV tegemine tundub keeruline, siis tea – Sa ei ole üksi. Oled ise püüdnud oma CV-d koostada, kuid tunned, et see ei jää silma? Enamus nõuandjaid räägivad, milline CV olema peaks, kuid mitte kuidas seda päriselt teha. Googeldad ja loed, aga ikka jääb tunne, et puudu on midagi olulist. Mulle on Sulle väga hea uudis: Sa oled õiges kohas! Kohe jagan Sinuga praktilisi ja toimivaid soovitusi, kuidas koostada CV-d, mis eristub teistest ning suurendab oluliselt võimalust pääseda töövestlusele.
Enne veel, kui jõuame CV koostamise juurde, tuleb kõigepealt endalt küsida võtmeküsimus: “Mida ma TEGELIKULT teha tahan?” See vastus annab selguse ja suuna – alles seejärel tasub alustada CV tegemisega. Nüüd siis järgnevad sammud, mida soovitan kindlasti läbi teha.
- Pane oma CV-le kõnetav pealkiri. Näiteks, kui otsid uut väljakutset klienditeeninduses, siis võib pealkirjaks olla: “Otsite särasilmset teenindajat? Siin ma olen!” Kui soovid leida tööd assisteerimises, siis on sobilik pealkiri: “Täpne ja organiseeritud assistent Teie meeskonda!” Kui eesmärgiks on juhtiv positsioon, siis sobib: “”Ambitsioonikas juht, kes viib tiimi tulemusteni!” või “Inspireeriv liider Sinu tiimi!” Kui on soov kandideerida müügiesindajaks, siis on hea pealkiri: “Pühendunud müügiproff, kes oskab luua väärtust!” Oluline on, et pealkirjas on kasutatud positiivseid sõnu, mis tõesti iseloomustavad Sind kõige paremini ja sobivad tööga, kuhu kandideerid.
- Lühike tutvustus endast. Nüüd tuleb mõelda sellele, milline on Sinu taust, mida väärtustad ja millist tööd otsid. Näide: “Olen 5 aastat töötanud klienditeeninduses, kus arendasin suurepärast suhtlemisoskust ja kiiret kohanemisvõimet. Usun elukestvasse õppesse ja otsin nüüd uusi väljakutseid müügivaldkonnas.”
- Töökogemus – ausalt ja läbipaistvalt. Siin tuleb täpselt kirja panna nii tööandja nimi, töösuhte kestus kui ka tööülesanded. Kui oli tegemist lühikese perioodiga, siis võib juurde märkida ka lahkumise põhjus. Näiteks, et tegemist oli tähtajalise lepinguga. Kui tegemist oli katseajal lahkumisega, siis võib ka selle julgelt kirja panna. Näiteks: “Sealne töökeskkond polnud minu jaoks sobilik ja seetõttu lõpetasin ennetähtaegselt töölepingu”. Kui oled vahepeal aasta puhanud, siis kirjuta: “Enesearengu aasta, kus õppisin ennast rohkem väärtustama ja jõudsin selgusele, mida ma päriselt teha soovin.” Oluline ongi ausus ja postiivses võtmes kirjutamine.
- Haridus. Kindlasti kirjuta eraldi välja, kus omandasid keskhariduse ja millisel erialal kõrghariduse.
- Keelteoskus. Siin võiks ise hinnata enda keelte oskust Euroopa Nõukogu keeleoskussüsteemi enesehindamisskaala abil.
- Täiendkoolitused. Maksimaalselt kahe-kolme aasta vanused koolitused tuleb kirja panna ja ka lühike tutvustus, mida omandasid. Ole valmis ka töövestlusel nendest koolitustest lähemalt rääkima.
- Soovitajad. Minu arvates on kaks inimest täiesti piisav. Väga hea, kui nad on Su viimaste töökohtade kolleegid või juhid. Kindlasti lisa juurde ka soovitaja telefoninumber. Kuna tegemist on teise inimese isikuandmete jagamisega, siis küsi enne soovitaja käest luba kontaktinfo jagamiseks.
- CV vormistamine. Soovitan kasutada eelkõige Canva ja CVKeskuse keskkonda, sest need on lihtsad, ilusad ja professionaalsed. Salvesta PDF-vormingus!
- Õigekiri. See on kõige tähtsam etapp: palun loe mitu korda enda CV-d, et kõik sõnad on õigesti kirjutatud ja kirjavead puuduvad. Palu võimalusel ka sõbral üle vaadata.
- Faili nimi. Salvesta enda CV ees- ja perenimega. Näiteks: CV – Birgit Sinimets. Nii on tööandjal mugavam hallata kõigi kandideerijate CV-sid ja lisaks jätab Sinust professionaalsema mulje.
Hurraa! CV on valmis – ja mitte lihtsalt CV, vaid atraktiivne! Kui soovid, et aitan Sul oma CV tõeliselt säravaks ja mõjuvaks muuta, siis helista mulle julgelt! Pea meeles, et Sinus peitub suurepärasus ja üheskoos toome selle esile!
Edukaid kandideerimisi soovides
Birgit Sinimets I +372 5804 3365